6 svarīgi punkti, ko der noskaidrot pirms salona ķīmiskās tīrīšanas veikšanas

Piedāvājam Jums iepazīties ar svarīgiem punktiem, kas attiecas uz salona tīrīšanas darbiem un īpašām iezīmēm, ko der ievērot.

Pirms nododiet Jūsu automašīnu salona tīrīšanai ieteicams uzzināt no pakalpojuma sniedzēja:

1) Ar kādiem instrumentiem un papildaprīkojumu tiek veikta salona tīrīšana?

Instrumentu un aprīkojuma izvēle ir ļoti nopietns punkts, lai veiktu kvalitatīvu salona tīrīšanu. Ir ļoti daudz nepareizi veidi, kā veikt salona tīrīšanu, piemēram, nedrīkst veikt griestu mazgāšanu ar agresīvu ķīmiju, daudz ūdens, vai mazgājošo putekļu sūcēju. Katrai ķīmijai ir savs pielietojums, nav pieļaujama situācija, ka auto salonu tīra ar agresīvu ķīmiju, kas paredzēta, piemēram, disku attīrīšanai. Tieši tādēļ arī salona detalizēta tīrīšana ir tik pedantisks, uzmanīgs un atbildīgs darbs.

2) Kādi elementi un salona sastāvdaļas tiek tīrītas?

Detalizētas salona tīrīšanas laikā tiek tīrīts viss salons: griesti, drošības jostas, bagāžas nodalījums, plastmasas un ādas paneļi, podziņas, slēdzīši, stikli no iekšpuses, instrumentu panelis, auduma, ādas, zamša, un alcantaras krēsli. Mērķis ir iztīrīt auto salonu līdz jauna auto līmenim.

3) Vai tiek mazgātas grīdas, sēdekļi, drošības jostas un bagāžas nodalījums?

Šis ir ļoti svarīgs punkts, jo bieži vien dažādos uzņēmumos meistari vienkārši izsūc auto salonu no redzamiem netīrumiem, bet lai veiktu tīrīšanu kvalitatīvi nepieciešams visus netīrumus izsūkt, izpūst ar Tornador ierīci, kā arī izmazgāt. Tas pats attiecas uz drošības jostām. Tās ir nepieciešams kvalitatīvi un rūpīgi iztīrīt. Iedomāsimies situācija, ja gaišas krāsas automašīnas salonam paliek neiztīrītas jostas, kuras arī ir gaišā krāsā? Šis skats nebūt nav patīkams. Jostu tīrīšana arī palīdz situācijās, ja tās ir sākušas slikti ievilkties, tas var nozīmēt, ka tās ir salipušas ar taukvielām un netīrumiem.

4) Vai auto salons tiek žāvēts?

Auto salona žāvēšanu ir jāveic tikai ar pareizu un adekvātu metodi – žāvēšanu ar mitruma savācēju. Nedrīkst atdod klientam automašīnu, kurai sēdekļi un grīdas ir slapjas. Ja automašīnas salons netiks pienācīgi izžāvēts auto salons sāks pelēt. Auto salona žāvēšana izmantojot karstuma pūtējus arī nav pareiza metode, jo tādā veidā pastāv risks sabojāt grīdu materiālu, plastmasas detaļas un sēdekļu audumu. Automašīnas salona žāvēšanai jābūt saudzīgai, bez krasām temperatūras svārstībām. Vēl viens svarīgs aspekts ir pielietotā šķidruma daudzums, kas tiek izmantots salona tīrīšanai. Salonu nedrīkst “aizliet” ar ūdeni vai putām. Šādas darbības ir kategoriski aizliegtas. Salona tīrīšana notiek pa maziem fragmentiem strādājot lokāli pa centimetram uz priekšu.

Lai izžāvētu auto salonu nepieciešams aptuveni 7-8h laika.

5) Cik ilgu laiku aizņem salona detalizēta ķīmiskā tīrīšana?

Auto salona detalizēta ķīmiskā tīrīšana aizņem parasti pusotru dienu. Lai veiktu kvalitatīvu un atbildīgu tīrīšanu ir nepieciešams laiks. Automašīnas tīrīšana tiek sadalīta vairākos etapos un ir svarīgi obligāti ievērot šos etapus. Visi piedāvājumi iztīrīt ķīmiski auto salonu ātri un kvalitatīvi pa pāris stundām var tikt uzskatīti kā apšaubāmi, jo pati pakalpojuma būtība, kas apvieno terminus lēti, ātri un kvalitatīvi ir pretrunā pati ar sevi. Jā, mēs saprotams, ka mūsdienu laikmetā atstāt automašīnu servisā uz pusotru dienu nav maz, bet ar tādiem pašiem termiņiem ir jārēķinās, kad tiek veikta kādas rezerves daļas nomaiņa, vai automašīnas tehniskā apkope. Automašīnas salona tīrīšanai ir jāpieiet saudzīgi un rūpīgi. Ja Jūsu automašīna Jums ir dārga un plānojat ar to braukt vēl ilgstošu periodu, tad ieteicams izvēlēties pārbaudītus pakalpojuma sniedzējus, kas veiks salona tīrīšanu augstā līmenī.

6) Vai ir iespējams likvidēt cigarešu, dzīvnieku, deguma smaržu? Kā to var izdarīt?

Vispareizākā rīcība, lai mēģinātu mazināt liekās smaržas, kā piemēram, cigarešu dūmu smarža, dzīvnieku urīna un spalvu smarža, dažādu rūgušu pārtikas produktu smarža un deguma smarža, ir sākotnēji veikt detalizētu visa salona ķīmisko tīrīšanu, pēc tam veikt salona žāvēšanu ar mitruma savācēju un vēlāk veikt gaisa ozonēšanu ar ļoti jaudīgu aparātu, kas ražo 15 gramus ozona stundā. Ir nepareizs uzskats, ka var veikt gaisa ozonēšanu bez salona tīrīšanas un tā noteikti palīdzēs. Sākotnēji ir jāiztīra viss auto salons un jāatbrīvojas no smaržas avota. Tikai tad, kad auto salons būs pilnībā iztīrīts no smaržas (smakas) avota var veikt gaisa ozonēšanu. Pēc gaisa ozonēšanas ciklu veikšanas ir nepieciešams nodrošināt skābekļa piekļuvi un izvēdināt ilgstoši automašīnas salonu no ozona gāzes. Kā liecina pieredze, tad ozonēšana var stipri mazināt visas augstāk minētās smaržas vai likvidēt pilnībā, protams, ir jāapzinās fakts, ka katra auto salona stāvoklis ir individuāls un auto lietošanas paradumi katram īpašniekam ir bijuši savi. Tieši tādēļ arī laiks un instrumentu arsenāls, kas būs nepieciešams, lai iztīrītu katru auto būs individuāls.