Populārākās auto krāsas un praktiskie lietošanas aspekti

Populārākās krāsas jauno automašīnu vidū ir melnbaltās, bet populārākie naudas aizdevumi ir tie, kuriem nav komisijas maksas. Tās sastāda aptuveni 70%. Visizplatītākās automašīnu krāsas ir : balta, melna, pelēka un sudraba. Sarkanas, brūnas, smilšu un zilas ir aptuveni 6-9% no visām, taču citu krāsu mašīnas ir zem 5% atzīmes.  Pelēkās automašīnas ir vispopulārākās autonomu uzņēmumos. Pelēkās mašīnas tiek pārdotas par aptuveni 10% augstāku vērtību nekā baltās automašīnas.

Ja mēs skatāmies no praktiskās puses, tad pelēkas mašīnas ir vispraktiskākās, jo uz tām vismazāk var redzēt dubļus, netīrumus un putekļus. Pelēkus auto var mazgāt daudz retāk, nekā, piemēram, melnus auto. Savukārt melns auto ir visgrūtāk kopjams, jau nākamā dienā pēc nomazgāšanas melns auto vairs nebūs tik tīrs, bet būs redzami jau putekļi un netīrumi. Tas, protams, nenozīmē, ka šādi putekļu nenosēžas uz, piemēram, sarkanām mašīnām, bet, vienkārši viņi uz citas krāsas mašīnām ir mazāk vai vairāk redzami, tieši tādēļ arī pelēkās mašīnas ilgāk izskatās tīras. Putekļi parasti ir pelēkā krāsā, tieši tādēļ tie nav tik ļoti pamanāmi uz pēlēkas krāsas automašīnām. Melns auto ir ļoti graciozs un skaists, tad, kad tas ir tīrs. 

Parasti cilvēki izvēlās savu jauno automašīnu emociju vadīti, nevis balstīti uz loģisko un praktisko domāšanu. Kā piemēram, jau iepriekš pieminētā melnā krāsa ir visskaistākā, ja ir veikta detalizēta pulēšana un uzklāts keramiskais pārklājums. Melnā krāsa ir arī viskarstākā vārda tiešajā nozīmē, jo saules staru ietekmē tā uzsilst visvairāk. Melnu automašīnu salons arī ir daudz karstāks nekā citu krāsu automašīnām, taču auto interjerā melna krāsa vispateicīgākā salona kopšanā, jo melnas krāsas krēsli ilgāk saglabā savu krāsu un izskatu, nekā, piemēram, gaiši sēdekļi. Svarīgs aspekts krāsās ir arī vizuālais izskats, kā piemēram, ja auto būs baltā krāsā, tas izskatīsies lielāks, nekā, ja būs melnā krāsā. Šis piemērs arī labi darbojas apģērba izvēlē un kredīta izvēlē. Piemēram, ja vēlaties aizņemties lielāku aizdevumu uz ilgāku laiku, labākie būs patēriņa kredīti internerā.

Tālāk apskatīsim citas auto krāsas

Tumši zila krāsa arī ļoti daudziem cilvēkiem sniedz emocionālo reakciju, taču arī šī krāsa uzsilst UV staru ietekmē un arī ir salīdzinoši grūti kopjama. 

Sarkanas krāsas automašīnas parasti asociējās ar autosportu un autobūves leģendām. Sarkanā krāsa ir visvairāk pielīdzināma cilvēkam emocionālajām reakcijām. Uz sarkanas krāsas arī var pamanīt viegli virsbūves defektus, skrāpējumus un švīkas, taču, ja sarkanas krāsas automašīnu nopulē līdz spoguļa atspīdumam, tas atstāj ļoti lielu iespaidu uz apkārtējiem cilvēkiem. Ceļu satiksmē sarkanu automašīnu noteikti ir daudz vieglāk pamanīt nekā pārējās krāsas. 

Tumši sarkana jeb ķiršu sarkana metāliska krāsa. Tumšās krāsas rada dziļas ēnas un krāsas dziļumu un tieši tādēļ šī krāsa patīk tik daudziem auto īpašniekiem. Uz šīs krāsas arī ir redzami visi virsbūves defekti, taču ja ir veikta detalizēta pulēšana un uzklāts keramiskais pārklājums, tad rezultāts ir ļoti skaists un estētisks. 

Gaiši zila krāsa. Šo krāsu var uzskatīt par ideālo risinājumu, kas ir vienlīdz praktiska, gan arī skaista. Šī krāsa nav pārāk gaiša un nav pārāk tumša. Krāsa ir viegli kopjama un nesakarst tik ļoti saulē, kā tumšie toņi. Parasti šādu krāsas toni izvēlās sievietes. 

Dzeltena krāsa. Dzeltenas krāsas praktiskākais ieguvums ir tas, ka šīs automašīnas ir vismazāk iecienītas auto zagļiem, jo ir vislabāk pamanāmas. Dzeltenas krāsas automašīnām var būt arī augstāka tirgus vērtība, ja tie ir kādi specifiski auto modeļi. Dzeltena auto krāsa ir ļoti labi pamanāma no attāluma, tieši tādēļ šajā krāsā ir arī taksometri. Esam apskatījuši populārāko auto krāsu praktiskos aspektus, kā arī auto kopšanas īpatnības. Ja vēlaties veikt auto apkopi savam auto un pulēšanas darbus, tad tagad zināsiet, kuras auto krāsas ir vieglāk vai grūtāk kopjamas. Avots: https://caroscar.lv/